SAE 1. den

Výlet do Dubaje jsem dostala k Vánocům a moc jsem se těšila. Těšila jsem se odůvodněně, protože to byla nejlepší dovolená. Asi bych řekla, že byla i lepší než Londýn, protože jsem zažila plno úžasných zážitků, které by mě v životě nenapadly, že zažiji. Tímto chci hlavně poděkovat tetě a babičce, protože bez nich bych to nikdy nezažila.

Ale už k samotnému výletu.

První den v Dubaji jsme měly dlouhý program. Jako první jsme navštívily mešitu jménem Jumeirah. Bylo to první místo, které jsem v Dubaji viděla, takže se mi tam moc líbilo. Měla dva minarety a vedle ní byl obchod, který vypadal podobně jako mešita, takže jsme si ho s ní spletly

Jako další jsme se šly podívat na hotel Burj al Arab. Hotel patří mezi nejluxusnější hotely na světě. Poznáte ho podle toho, že z dálky vypadá jako plachetnice.

Poté jsme taxíkem dojely na jeden z  palmových ostrovů Palm Jumeirah. Hned na začátku tam byla ploutev velryby, ze které stříkala voda na osvěžení. Také tam byl dětský kolotoč a střelnice s plyšáky. Překvapil mě hotel Atlantis, který je opravdu obrovský a s pevninou je spojen metrem, které jezdí nad palmovým ostrovem.

Další naše zastavení bylo v Marině. Marina je čtvrť podél řeky v Dubaji. Tato čtvrť je zajímavá loděmi, které tam parkují, ale hlavně mrakodrapy, které se tu tyčí do nebe. Je jich tu opravdu hodně. Během našeho procházení jsme se stavily na zmrzlinu, kterou před námi udělali z manga a kokosu.

Naše dnešní poslední cesta taxíkem byla do Dubai Mall. Je to obrovské obchodní centrum v Dubaji hned vedle Burj Khalifa (nejvyšší budovy na světě). Nejsou tu jen různé obchody, ale i obrovský vodopád, akvárium s několika druhy ryb, obrovská kostra dinosaura, červená socha gorily a kluziště, u kterého jsme si daly pití.

Když vyjdete nahoru,  uvidíte svítící fontánu, která přes den vypadá jako bazén a v noci je to fontána. Vedle tohoto ,, bazénu” jsme ochutnaly šťávu z čerstvého kokosu a musím přiznat, že to bylo vynikající. Také je tu trh, který jsme si prošly.

A to nejlepší na konec, jak už jsem říkala, Burj Khalifa. Vyjely jsme do 124. patra a uviděly celou Dubaj. Byl to opravdu dechberoucí pohled. Je tu také možnost vyjít do 125. patra po schodech, ale je tu i možnost vyjet výtahem. Ve 125. jsme viděli světelnou fontánu v pohybu a osvětlenou Dubaj. Když jsme sešli,podívali jsme se na světelnou fontánu zespodu a vážně to byl krásný pohled.

Co na to doprovod? Burj Khalifa: Vozíčkáři tu nemají žádné výhody při nákupu vstupenek a platí plné vstupné. Vše je ovšem bezbariérové, zaměstnanci nás pouštěli při čekání na výtah dopředu a nechali nás bezpečně nastupovat před ostatními, a když trasa čekající fronty vedla otočnými dveřmi, automaticky nám otevírali boční vstupy, a tam, kde vedla přes jezdící schody, nás dovedli k výtahu.

Lístky jsme měli do 124. patra, kde jsme strávili spoustu času na otevřené terase, a pak jsme celou věž obešli. O patro výše se dá dostat normálně jen po schodech, ale vozíčkáři mohou využít výtah pro zaměstnance. Ten je dobře ukrytý v „útrobách“ budovy a k jeho ovládání je potřeba karta.

Vůbec nerozumíme tomu, jak se to stalo, ale přestože nás doprovod (který ovšem s námi nejel nahoru) zvolil 125. patro, ocitli jsme se až úplně nahoře ve 152. patře. Tady už je to o hodně stísněnější (je vidět, že to tu pro veřejnost opravdu nebylo plánované), vstup na otevřenou větrnou terasu chce při manipulaci s vozíkem trošku preciznosti. Ale zvládnout se to dá.

Co si budu pamatovat? Pohled na Marinu a osvícenou Dubaj z vrchu. 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*