SAE 4. den

Ve čtyři hodiny nás měl vyzvednout taxík na letiště. Měly jsme spoustu času, a tak jsme vyrazily ke Creeku na trh. Už jsme tam byly, ale chtěly jsme se po trhu projít i za světla.

Tak nás taxík vyzvedl a dovezl nás na Golden Souk (trh se zlatem). Tam jsme si ho prošly a teta se pořád zastavovala, že si něco koupí, ale stejně si nic nekoupila. Poté jsme prošly trh s kořením, kde jsem si koupila datle.

Nakonec jsme se zastavily na zmrzlině z velbloudího mléka. Já jsem si dala datlovou a oříškovou příchuť a musím přiznat, že to bylo vynikající.

Dojedly jsme a teta mi řekla, že jediná cesta, jak se dostat přes Creek, je abrou, nebo-li lodí, která slouží k převážení lidí na druhou stranu. Prvně jsem byla hodně nervózní, protože mi připadalo, že na lodi bylo málo místa pro vozíček, a bála jsem se houpání té lodi. Nakonec jsem vše zvládla a byl úžasný zážitek.

Po vystoupení jsme se šly projít po dalších trzích ve čtvrti Al Fahija. Poté jsme si zašly do kavárny, kde si teta dala karak (černý čaj s kardamomem a velbloudím mlékem), babička turecké kafe z džezvy (ohřáté na horkém písku) a já jsem dopíjela džus z granátového jablka z vedlejšího stánku.

Následně jsme zašly do hotelu a už jen čekaly na taxík, aby nás vzal na letiště.

Co na to doprovod? Souky i Al Fahija jsou přeci jenom historické čtvrtě, takže je potřeba počítat se spoustou obrubníků a sem tam kostkami. Ale většinou to není velký problém. Popravdě jsem vůbec nepočítala, že nás budou ochotní vzít na abru, ale když se majitel nebránil, zkusili jsme to dle hesla: No risk, no good stories 🙂

Co si budu pamatovat? Stres z abry a výbornou zmrzlinu z velbloudího mléka.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*