Barcelona: 5. den (Torre Glories, Parc de la Ciutadella, akvárium)

Náš předposlední den jsme začali vyhlídkou z Torre Glories. Ráno poprchávalo, takže jsme si vyhlídku moc neužili, protože bylo zamračeno. Ale i tak to byl hezký výhled na celou Barcelonu.

Dále jsme se vydali do akvária. Bylo to obrovské akváriu s mnoha druhy ryb, přes obrovské až po malinkaté, přes světlé po tmavé, různě barevné. Mně se tu moc líbilo. Byli tu dokonce i mořští koníci, ale pro mě asi nejzajímavější ryba byl řasovník protáhlý, kterou bych popsala, že vypadá jako mořský koník nebo mrtvý klokan. V druhé části expozice mě překvapili tučňáci a barevné medúzy.

Dále jsme navštívili park Ciutadella. V parku jsme si prvně prohlédli jezírko s malým ostrůvkem s palmami uprostřed. Na jezírku byla možnost se projet na loďce, takže bylo příjemné sledovat všechny, jak se snaží plout. Dále jsme si prohlédli papoušky, kteří v parku volně létali. Poté jsme se dali ke kašně, kde jsme si sedli na kafe a zákusek a kochali se výhledem na krásnou kašnu.

Jako poslední jsme se šli podívat do barcelonské katedrály. Katedrála byla nádherná z venku i zevnitř. U východu mi přišlo velmi zajímavé, že jsme si mohli celou budovu i okolí prohlédnout pomocí brýlí s virtuální realitou.

Náš pátý den jsme zakončili večeří v restauraci Ali Burrito y yo a potom jsme se byli podívat na karneval na svátek svaté Eulálie, což je patronka Barcelony.

Co na to doprovod? Na stanici Glories, kde jsme ráno vystupovali, jsme objevili první problém v dopravě. Metro linky L1 zastavilo, lidé vystupovali a my chtěli jít za nimi. Naštěstí nás paní upozornila, že výtahy jsou jen na protější straně tedy vlevo po směru jízdy (dveře šly otevřít na obou). Nikde to však nebylo označeno a asi bychom museli počkat na další metro, abych jím prošli (jestli by nám to vůbec došlo).

Celé okolí metra bylo rozkopané, a tak jsme se pořádně prošli, ale samotná budova byla bez problémů přístupná. Lístky jsme kupovali předem – doprovod je zdarma, ale nejde předem objednat. Na místě to ale vůbec nebyl problém.

Akvárium je přístupné z celého okolí po hladké dlažbě.: Lístky jsou pro ZTP a ZTPP zlevněné, doprovod zdarma.

V park de la Ciutadella jsou pískové cesty a schody, ale vždycky jsme našli možnost je obejít.

Co si budu pamatovat? Výhled z výšky na Sagrada Familia a toho zvláštního mořského koníka.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*