Berlín: 2. den

Druhý den jsme jako první památku zvolili Berlínský dóm. Je to největší katedrála v Berlíně a je opravdu nádherná. Dovnitř jsme nezavítali, ale i když se tu nachází obrovské schodiště, je tu i bezbariérový přístup, takže neváhejte vstoupit dovnitř.

Dále jsme pokračovali k Berlínskému zámku. Podívali jsme se zde na nádvoří a velmi mě zaujalo, jak jedna strana zámku je zachovalá ze starší doby a druhá strana je moderní.

Dále jsme zamířili k červenému kostelu, který nás už z dálky uchvátil. Bylo super, že měli u vchodu plošinu, takže jsem se dovnitř krásně dostala. Když jsme vstoupili dovnitř, překvapilo nás, že nebyl jako normální kostel, ale nachází se zde výstava různých soch. Moc se mi tyto sochy líbily.

Poté až jsme si sochy i samotný kostel prohlédly a já si popovídala s velmi příjemnou paní recepční, vydali jsme se k televizní věži. Bohužel jsem se nemohla podívat nahoru, protože z bezpečnostních důvodů tam lidé na vozíčku nesmí, ale věřím, že kdybych se tam mohla podívat, určitě by to stálo za to.

Dále jsme se dali na Alexanderplatz, kde jsme se zastavili u známých hodin, které ukazují čas ve 148 městech světa. Na náměstí, jak se dalo čekat, bylo mnoho lidí, ale i tak se mi líbilo.

Poté už jsme se jen vydali na pokoj, kde jsme se se sestrou připravili na koncert, jak jsem psala v minulém článku, zpěvačky Olivii Rodrigo. Cestou jsme šli znovu kolem Berlínské zdi, asi nikdy mě nepřestanou uchvacovat malby na zdi. Měli jsme ještě chvíli čas, takže jsme si sedli k řece a poslouchali písně od pouličního zpěváka, který si myslím, že byl lepší než zpěvačka předešlí den.

Do samotné arény jsme se dostali velmi jednoduše, protože zde byl výtah, který nás vyvezl do druhého patra, kde jsme měly místa. Naše místa byla velmi dobře umístěna, protože bylo krásně vidět na pódiu, dokonce jsme byly k němu i celkem blízko.

Koncert jako takový byl naprosto úžasný. Ani nevím, jak to popsat slovy. Prostě ty efekty, choreografie a k tomu ta atmosféra, když lidé zpívali společně s Olívií. Taky její písničky naprosto zbožňuji, takže to byl nejlepší zážitek v mém životě. Jestli ji neznáte, tak určitě doporučuji si ji poslechnout.

Co na to doprovod? Na televizní věž se bohužel nedostanete, protože není zajištěn evakuační výtah pro vozíčkáře v případě např. požáru. zbytek viz Berlín: 1. den

Co si budu pamatovat? Krásu Berlínského dómu, hodiny na Alexanderplatz a určitě celý koncert a ten fantastický pocit z něho.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*