Janské Lázně

Tak jako každý rok i letos jsem zavítala do Janských Lázní v Krkonoších. Zde se vždy ubytuji v dětské léčebně Vesna, kde každý den procházím různými procedurami.

V těchto lázních se léčí pohybové ústrojí. Každý den máte několik procedur jako například: Motomed, plavání, různé elektroléčby (magnetoterapie, bioptronová lampa), individuální cvičení, nebo ergoterapie, kde si můžete vyrobit například polštářek, atd.

Když mi skončí procedury, sbalíme se a vyrazíme někam na výlet. Každý rok navštěvujeme město Trutnov, zoo ve Dvoře Králové nebo Vrchlabí. Když není hezké počasí, sjedeme z Vesny jen na kolonádu, kde jsou různé hospody a kavárny. Moje nejoblíbenější kavárna na kolonádě je Kavárna Janský potok II., kde mají výborné zákusky a limonády.

A když se nám nechce ani na kolonádu na zákusek, ani někam na výlet, zajdeme si buďto do Svobody nad Úpou, kde si dáme zmrzlinu, nebo se stavíme na nějaké pití do místní hospody, nebo vyrazíme do Mladých Buků, i když je to celkem daleko. V Mladých Bucích jsou dva stánky, kde prodávají vynikající zmrzliny.

Jeden stánek se jmenuje Zmrzlina U Čápa, tady prodávají zmrzlinu, která chutná, jako kdyby jste si ji udělali doma. Já jsem jednou měla pistácii a jahodu a bylo to něco neuvěřitelného!

Druhý stánek je Točená zmrzlina U Slaninů. Zde mají nejen zmrzliny, ale i ledové kávy, horké maliny a ledové tříště. Já si tady skoro vždy dávám ledovou kávu a ta je moc dobrá, ale i zmrzliny mají výborné.

O víkendech tu občas bývají i různé akce pro děti, jako například Kouzelný den s Krakonošem, kde je několik úkolů a když je splníte můžete si vybrat odměnu a vyfotit se Krakonošem. Když se tento den konal byla jsem zde s mojí kamarádkou a moc nás tyto stanoviště bavily.

Co na to doprovod? Dětská léčebna Vesna stojí na kopci, na který se dá buď dojet autem nebo přijít z kolonády (pouze pěšky). U Vesny lze parkovat za 50, – Kč na den. Celá budova je bezbariérová. Záchody pro invalidy jsou po celé budově, jen nejsou blízko pokojů, kde člověk bydli. Na každém patře je sprchový kout pro invalidy. Pokoje jsou prostorné, postel pro dítě je polohovací. Do bazénu i do vířivek lze použít zvedák, případě potřeby přesunu pomůže “strejda”. Po budově z patra do patra lze jezdit výtahem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*