Letiště Václava Havla v Praze

Pražské letiště je prostě dobré!

Auto jsme zaparkovali hned naproti terminálu 1 v Aeroparking PC. Předem jsme si zjistili, že vyhrazená místa  pro ZTTP se nacházejí ve třetím až šestém patře, ale třetí a čtvrté bylo při našem příjezdu úplně zavřené (plně obsazeno a v pátém byla obsazená parkovací  místa pro hendikepované. Problém pak bylo najít i jakékoli jiné volné místo. Ale povedlo se.

Držitelé ZTPP tu mají parkování zdarma. Při návratu je nutné v kanceláři předložit parkovací lístek, malý techničák (nebo nahlásit registrační značku, typ a barvu auta) a průkazku ZTPP.  Bohužel u toho musí být přítomný přímo její držitel  (což pán  zdůvodnil slovy, že lidé tyto dokumenty zneužívají).

Odbavení na letišti proběhlo rychle a my se na přepážce domluvili, že asistenci budeme potřebovat až při vstupu do letadla. Tam už byli připraveni dva pánové, kteří očividně věděli co dělat (sdělili nám, že dnes je čeká  kolem devadesáti asistencí a v sezoně kolem tří set každý den).

Na vlastním vozíku jsme jako první přejeli ke kokpitu letadla, tam Símu přesadili na o něco menší vozík, kterým přejeli k naší řadě, a tam ji zcela bez problémů a zkušeně posadili na sedačku u okna. Všechno v pohodě s úsměvem, beze stresu.

Perfektní!

A navíc!!! U brány B8 jsou první toalety pro hendikepované, na kterých jsme nenašli ŽÁDNOU chybu! Zatím vedly záchody na londýnském Stanstedu, kde ovšem k dokonalosti chybělo málo  z toalety nešlo dosáhnout na toaletní papír. V Praze ovšem bylo vše v pořádku, takže jsem v našem soukromém bodování dali 10 bodů z 10.

Při příletu bylo opět vše naprosto dokonalé! Asistence připravená s vozíčkem do letadla, hned u  vstupu do letadla připravený (rozložený!!!) náš vozík, pánové  příjemní, znalí, pohodoví, … vše naprosto dokonalé!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*