Martin

Náš poslední den jsme chtěli zamířit na zříceninu hradu Strečno, ale tento plán jsme vzdali, protože jako předešlé dny bylo neuvěřitelné teplo, proto jsme si řekli, že ten kopec po cestě k hradu necháme na jindy.

Jeli jsme dál až do Martina. Jako první jsme navštívili Muzeum slovenské dědiny. Jsou tam přemístěny venkovské domy z celé přilehlé oblasti z 18. století až do poloviny 20. století. Některé domy byly maličké některé zase obrovské statky. Byla tu škola, kostely, obchody, atd…

Odtud jsme jeli do centra Martina. Náměstí je architektonicky velmi zajímavé, je dlouhé, široké a v některých částech má uprostřed domy. Je tu také nově postavená skleněná stavba, pod kterou se z mé zkušenosti dá dobře schovat před deštěm. Náměstí končí parkem, kde uprostřed je zvláštní dřevěný domeček v podobě velikého úlu. Na náměstí jsem si dala koktejl ve sklenici, kde dole bylo bílé mléko a nad ním našlehaná matcha s mangovým sirupem a ledem. Matchu jsem zkoušela poprvé, proto jsem byla moc ráda, že jsem ji mohla vyzkoušet, zatímco jsme v kavárně přečkávali druhou vlnu deště.

Co si budu pamatovat? První požitek z matchy a krásné kostely a ostatní budovy ze skanzenu.

Co na to doprovod? Ve skanzenu je záchod, který je pro vozíčkáře velmi dobře vybavený. Cesty jsou sjízdné. Parkoviště je v blízkosti náměstí a dlažba na celém náměstí je hladká, pro vozíčkáře velmi příjemná.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*