Na letišti v Londýně

V Londýně jsou čtyři letiště a my jsme přistávali na severu na Stanstedu. Takže tady jsou moje zkušenosti.

Za prvé: je fakt obrovské!

Když jsme přistáli, počkali jsme, až všichni vystoupí, a pak už byl připravený pán s vozítkem do uličky letadla. Byl jen jeden a myslím, že bez pomoci mého doprovodu bych se ze sedadla nedostala, ale je možné, že v případě nouze by zavolal někoho dalšího.

Vozítko do letadla je tu ještě užší než v Brně a pán mě k němu připoutal jediným pásem a navíc spíš jen tak, aby se neřeklo. Lepší tu byl systém překonání vstupu z letadla na plošinu.

Díky ní jsme se dostali do přepravního prostoru pro vozíčkáře. Na rozdíl třeba od Brna to nebyla korba autobusu, ale byla tu i sedadla pro doprovod.

Auto (nedrncalo!!!) nás dovezlo k minivanu. Dovnitř mě řidič vytlačil po nakloněné rovině a převezl nás ke vchodu do letištní budovy.

A pak už bylo vše rychlé: Pan řidič s námi vystoupil a dovezl mě do místnosti, kde se nás ujala paní, doprovodila nás k výtahu a vysvětlila, co máme dál dělat.

Vyjeli jsem nahoru, prokličkovali uzavřenou částí mimo ostatní cestující a hned nás nasměrovali do fast tracku na kontrolu pasů. Takže jsme najednou stáli u zavazadel a teprve si uvědomili, že vše nepříjemné je za námi a byla to pohoda.

Co na to doprovod? Stansted je opravdu velké letiště a očividně jsou tu na manipulaci s vozíky připravení a zvyklí.

Co si budu pamatovat? Jak všechno proběhlo rychle a fakt hezká auta, kterými nás po letišti vozili.

Datum: 17. listopadu 2022

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*