Štrasburk

O podzimních prázdninách jsme byli u mé tety ve Francii v Alsasku a tam jsme vyráželi na výlety. Hned v pondělí jsme jeli do Štrasburku.

Jako první jsme se vydali ke katedrále Panny Marie (Notre Dame). Tato katedrále je opravdu krásná a obrovská. Zepředu je obklopena překrásnou výzdobou. Jako obvykle ve Francii má katedrála pouze jednu velmi vysokou věž. Místo druhé věže je postavený malý domeček pro kostelníka.

Vedle katedrály stojí velmi zajímavý rohový dům.

Na tomto náměstí spolu s katedrálou je několik kaváren, restaurací a také je tu nespočet různých obchodů se suvenýry, hlavně s plyšáky čápů, protože čáp je symbolem Štrasburku, a s plyšáky postavy Perníčku, který je symbolem Alsaska.

Když jsme si toto náměstí prohlédli, prošli jsme ulicí krásně osvětlených obchodů všemožného druhu. Poté jsme se dostali na další náměstí se starobylým kolotočem a lezeckou stěnou. Odtud jsme se dostali k řece Inn a podél ní jsme došli až k Petite France (Malá Francie), což je soubor hrázděných domů, které jsou vyzdobeny různými druhy květin.

Až jsme prošli celé centrum domků, zastavili jsme se v kavárně. Zde jsem si dala cappuccino a tiramisu. Musím říct, že to byla velmi dobrá volba kavárny, protože to bylo moc dobré.

Když jsme dopili, vyrazili jsme dál na cestu a narazili jsme na obchod, kde dělali palačinky.  Ale o nich se dozvíte v mém článku o francouzských jídlech.

Co na to doprovod? Jízda po městě je celkem bezproblémová. Na náměstí se starým kolotočem při vjezdu z parkoviště je výtah. V patře -1 je velmi dobrý záchod pro vozíčkáře. Doporučuji sejít k řece a hned přejít most a na dalším mostě se vrátit zpět, čímž se vyhnete schodům.  Je tam chodník pro vozíčkáře, který vás dovede až na konec prohlídky.

Co si budu pamatovat? Krásný pohled na Malou Francii a koupila jsem si na památku plyšáka Perníčka.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*