Tapolca

Do Tapolky jezdíme o jarních prázdninách už hodně let. Zpočátku s babičkou a dědečkem, potom s babičkou, její kamarádkou a jejím vnukem a letos tu s námi byli i naši.

Tapolca leží asi deset kilometrů na sever od Balatonu a je to hezké městečko se dvěma rybníky. My vždycky bydlíme v hotelu Pelion, který má skvělé lázně.

Uvnitř jsou dva bazény s teplou vodou, jeden “hrací” a “plavací” bazén s tryskami, ve kterém trávím většinu času. Z něj se dá proplavat do vnějšího bazénu s ostrůvkem. Potom tu je ještě další venkovní bazén s tobogánem, ale tam jsem nikdy nebyla, protože sem jezdíme jen zimě.

U bazénu jsou taky sauny, infrasauna, masáže a zkrášlování. A taky jakési léčebné procedury, jako třeba jeskyně pro zlepšení dýchání. Já chodím jen do biosauny.

Každý den v Tapolce to vypadá stejně. Po snídani jdeme do bazénu, pak do města na oběd (nebo do cukrárny 🙂 ), pak zase plaveme až do večeře. Může to znít jako nuda, ale to fakt není. Večer vždycky všichni padneme a spíme.

Co na to doprovod? Hotel je bezbariérový, vždycky dostaneme pokoj pro hendikepované. Díky postranním výtahům je možné se vyhnout recepci a sjet v plavkách a županu přímo k bazénu. Bohužel u bazénu není zařízení na přesun vozíčkáře do bazénu, takže je nutné je fyzicky přenášet v rukou. Což je s přibývajícím věkem horší. Takže nezbývá než doufat, že si brzy nějaký zvedák pořídí, abychom sem mohli i dále jezdit.

Co si budu pamatovat? Švédské stoly v restauraci v hotelu, krmení rybiček v rybnících a úžasné a obrovské zákusky v cukrárně na náměstí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*