Tupeská keramika a zámek Napajedla

Náš druhý den jsme začaly exkurzí v muzeu Tupeské keramiky.

Nachází v objektu, který v minulosti sloužil k výrobě keramiky v centru obce Tupesy. Jeho součástí je dobová expozice, obydlí hrnčíře a vypovídá o způsobu práce a životě na přelomu 19. a 20. století. Na to navazuje objekt nové expozice, který zachycuje historii a technologii výroby majolikové keramiky v Tupesích.

Ve dvoře je umístěna prodejna keramiky a také si zde po zarezervování můžete namalovat svůj vlastní hrníček. Já sama jsem si ho namalovala a moc mě to bavilo, i když to vypadalo jako od malého dítěte, protože já opravdu malovat neumím.

Dále jsme se zavítaly na prohlídku zámku Napajedla.

Je postaven ve stylu baroka. Na nádvoří stojí kašna, ve které je postavená krásná socha. První patro zámku slouží k prohlídkám. Je tu prý celkem víc než padesát místností. My jsme viděly například nádherný zrcadlový sál, který má na všech stranách místnosti zrcadla. Používali jej jako taneční sál, a protože je opravdu malý, muzikanti museli hrát o patro výš. Druhé patro zámku nyní slouží jako hotel.

Co na to doprovod? Do Muzea keramiky vedou dva malé schody, které nám místní personál velmi ochotně pomohl zdolat. Sama dílna, kde se hrnky malují, je bez problémů přístupná a do obchodu vede rampa. V zámku v Napajedlech čekají u vstupu tři nevelké schody, přes něž nám průvodce ochotně pomohl. Poté je možné využít výtah a interiér je bezbariérový.

Co si budu pamatovat? Jak jsme měli prohlídku zámku jen pro sebe.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*