Ubytování v Barceloně

Tentokrát jsme se rozhodli pro hotel v centru.

O Barceloně jsem mnohokrát četla, že je pro vozíčkáře perfektní. Možná proto mě některé věci poněkud překvapily.

Protože jsem tady už několikrát spala ve starších hotelech, bylo mi jasné, že tudy cesta pro tentokrát nevede. Proto jsme hledali moderní hotel v centru.

Na bookingu jsem našla krásný hotel, který nabízel ubytování pro vozíčkáře. Protože už máme za sebou pár zkušeností a víme, že označení “pro vozíčkáře” vůbec nemusí znamenat, že se tam na vozíku dá vůbec vjet, do hotelu jsem zavolala. Ubezpečili mě, že vše je bez problémů, pokoj, výtah i koupelna jsou dostatečně prostorné a vhodně vybavené. Bohužel mi tento pokoj nemohou garantovat, protože systém jim to neumožňuje. Chvíli jsme se ubezpečovali, že si opravdu rozumíme, ale pak jsme se rozloučili.

V další hotelu (Royal Rambla) to bylo stejné, ale paní mi potvrdila vozíčkářský pokoj (i když jim to systém opět neumožňuje).

Hotel je ve vrchní části La Rambla, tedy ideální místo pro poznávání města. Je nový, čistý, s velmi milým personálem. Ale… výtah je tak akorát pro mechanický vozík s jedním doprovodem (bez kufru). Koupelna je prostorná, i když ne ideálně vybavená. Toalety jsou hodně nízké a úzké (ale to je problém celého Španělska), sprchový kout bez sedátka (ale na požádání nám okamžitě dodali křeslo).

Ale my jsme holky šikovný a dáme to! Nakonec se hotel ukázal jako naprosto ideální výchozí bod a my si to tu opravdu užili.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*