Váté písky, skanzen ve Strážnici, Letecké muzeum Kunovice

Náš třetí den jsme začaly výletem na Váté písky.

Na Váté písky jsem opravdu těšila, protože s pískem jsem už měla zkušenosti ze SAE. Na internetu jsme našly, že je tu naučná stezka mezi pískem, ale když jsme tam přijely, došly jsme jen na staveniště, kde se tento písek těžil a žádnou naučnou stezku jsem nenašly. Takže jsme se jen podívaly na obrovské duny písky a jely dál.

Tak jsme to vzdaly a vyrazily do Skanzenu Strážnice. Tady jsme mohly vidět, jak lidé dříve žili na Slovácku. Bylo zde několik chaloupek, hospod i kostelů, do kterých jsme se mohly podívat a vidět tam jejich dřívější nábytek a spoustu dalších věcí, které měli v domácnosti. V několika chaloupkách byly slečny převlečené do různých krojů a ukazovaly a vyprávěly, jak se třeba vyráběly rukavice, hrníčky atd…

Dále jsme navštívily Letecké muzeum v Kunovicích. Byly tu různé druhy letadel, jako například letadla z 20. století, ktera si už skoro ani babička nepamatovala, a nebo tu byla letadla, která se používají dodnes. Asi bych si možná víc užila, kdyby prohlídka byla po rovnější cestě a ne po trávě, ale i tak mě to moc bavilo.

Co na to doprovod? Váté písky nemůžeme zhodnotit, protože jsme nenašly začátek stezky. Skanzen ve Strážnici je zcela bezbariérový a je tu perfektní WC pro vozíčkáře. Stejně tak bez problémů je letecké muzeum v Kunovicích – vchod bez bariér a cesta vede po rovném travnatém povrchu.

Co si budu pamatovat? Jak mě trochu mrzelo, že jsme nenašly tu naučnou stezku.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*