Velehrad, Archeoskanzen Modrá a Kovozoo

Pro náš tradiční týden o prázdninách jsme se s babičkou letos rozhodly prozkoumat okolí Uherského Hradiště.

Po cestě z Brna jsme se zastavily v obci Velehrad. Velehrad je významným duchovním centrem, místem častých církevních poutí, shromáždění a cyrilometodějských oslav. Zde jsme zavítaly do baziliky svatého Cyrila a Metoděje. A prohlédly si sochy svatých, které tam byly vystavěny.

Dále jsme se zastavily v Archeoskanzenu Modrá. Tento skanzen představuje opevněné sídliště z doby Velké Moravy. Můžeme zde nahlédnout zblízka za hradby opevnění, do vstupu do obydlí, dílen a hospodářských i církevních staveb.

V tomto areálu se nachází také expozice sladkovodních ryb Živá voda. Skrze prosklený tunel můžeme vidět, jak nad námi plavou různé druhy ryb.

Jako další jsme zavítaly do Kovozoo. Je to něco jako normální zoo, ale zvířata tam nejsou živá, ale jsou vyrobená ze starého, nepotřebného železa.  Je tu např. buvol, slon, prase, jelen, atd.

Co na to doprovod? Parkoviště ve Velehradu je blízko kláštera a cesta k němu je zcela bez problémů. Do kostela vede malý schodek, který není problém překonat. Jedinou nepříjemností je fakt, že na WC nefunguje euroklíč. Archeoskanzenem Modrá vedou travnaté cesty a je nutné počítat s nerovným terénem. S „motorkou“ to lze zvládnout bez problémů, ale samotný vozíčkář bez doprovodu by tu neměl šanci projet. V Živé vodě je funkční výtah a rovné podlahy, takže přístup je jednoduchý. V Kovozoo jsou jednotlivé části propojené vždy několika schody, ale lze to obejít. Zpátky je nutné vrátit se stejnou cestou.

Co si budu pamatovat? Opravdu nádherný strom z kovu a klíčových zámku.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*