Zemanova kavárna a cukrárna

Moje sestra byla před nějakou dobou v této kavárně s tetou a moc se jí tu líbilo, takže když jsem byla v městě, vzala mě tam.

Zemanova kavárna je nejstarší kavárna a cukrárna v Brně. Byla postavená za první republiky ve funkcionalistickém stylu a otevřená je od roku 1937. Původně se jmenovala U Sedláčka, potom Na Josefské a teď nese název podle slavné rodiny cukrářů, kteří ji také vedou.

Jsou tu stěny z onyxu, mramorová podlaha a na první pohled velmi jednoduché, ale moc hezké kusy nábytku. Nabízejí tu hodně druhů nádherných zákusků, jsou tu i druhy, které jsem dříve neviděla.

Protože tu mají opravdu hodně druhů zákusků, nemohla jsem si vybrat. Nakonec jsem si dala karamelový zmrzlinový pohár, který byl vážně výborný. Sestra si zase vybrala kokosový pohár.

Moc se mi tu líbilo, i když jsem trochu litovala, že jsem si nevybrala zákusek. Ale pohár to vynahradil. Tak třeba příště. 😀

Co na to doprovod? Přízemí Zemanovy kavárny je bez problémů přístupné pro vozíčkáře, bohužel do patra vedou jen schody, a tak se s vozíčkem nelze dostat. Je možné zůstat i na zahrádce před kavárnou. Toalety jsou ale bohužel jen v patře, takže pro vozíčkáře není šance. 🙁

Co si budu pamatovat? Vážně moc dobrý pohár, ve kterém byly pusinky, a velmi příjemnou atmosféru kavárny.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*