Brněnské vánoční trhy

Dneska jsme vyrazili na vánoční trhy a prošli jsme jich hned několik.

První u kostela svatého Tomáše (kolem Jošta) nebyly nic moc, ale stál tam krásný kolotoč.

Na náměstí Svobody jsme si tradičně dali rozpékaný oštiepok a ochutnali a poprvé jsem ochutnala i pečené kaštany.

Pak jsme pokračovali na nádvoří Staré radnice, kde stálo pár stánků, a po cestě jsme vypili vánoční punč (dětský).

Nejlepší to bylo na Zelňáku, kde jsme taky nakoupili nějaké dárky. Úplně nejvíc nás zaujala vůně s koupelovou solí a babičce jsme vzali kokosový kmen, protože ho kupuje každý rok.

Chtěli jsme se podívat do Moravského zemského muzea , ale tam mají v pondělí a úterý zavřeno. Takže jsme vyrazili rovnou na večeři.

Úplnou náhodou jsme vybrali Chilli Tree u Měnínské brány. Je to sushi bar a vietnamská restaurace a vaří fakt moc dobře a personál je moc ochotný. Teda…. body jsme srazili za takové umělohmotné prostředí, které spíše připomíná bistro než restauraci. Přístup je bezbariérový, ale bohužel nemají toalety pro vozíčkáře.

Takže jsme se potom zastavili v nedaleké kavárně DNO. tam jsou toalety o patro níž, kam vedou dlouhatánské schody, ale funguje tu plošina, která vás dolů krásně sveze. Bohužel architekt, který toalety pro hendikepované projektoval, asi nikdy neviděl vozíček, takže jejich využití byl velký boj. Ale zvládli jsme to. S elektrickým by se ale dovniř asi nikdo nedostal.

Úplně večer nás čekalo představení Psaní Ježíškovi v Hadivadle. Popletli jsme ale začátek a dali si sraz už o půl hodiny dříve. A protože ségra dorazila úplně zmrzlá, zastavili jsme se ještě v kavárně Alfa v Alfapasáži Tady mají vozíčkářské toalety krásně přístupné, poměrně velké ale taky z velké části bohužel zaskládané přepravkami s nápoji. Takže nastal tradiční boj s místem. Ale vyhráli jsme! 😀

Co na to doprovod? Brněnské vánoční trhy nejsou pro vozíčkáře a jeho doprovod rozhodně místem ke klidným procházkám. Pominu-li s tradičními nástrahami brněnských ulic, bojovali jsme s neodklizeným sněhem na chodníku a hlavně s přejezdy přes kabely mezi jednotlivými stánky. Ty jsme překonávali jen pozadu. Problém taky je, že stánky mají pulty pro vozíčkáře příliš vysoko, takže na nich vystavené zboží nevidí.

Co si budu pamatovat? Pečené kaštany, Pavla Lišku, který hrál hlavní roli v divadle, vánoční strom na Zelňáku i Svoboďáku.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*