Egypt – Amarina Abu Soma Resort

Už od mala létáváme s rodiči a sestrou v květnu do Egypta, přesněji do Hurgady.

Když s letadlem přistaneme a projdeme všemi kontrolami, čeká na nás před letištěm autobus. Vždy tam stojí hrozně moc autobusů pro všechny, kteří přiletěli. Náš autobus najdeme podle delegáta, který nás k němu nasměruje. Je to opravdu velký, vysoký a normální autobus, ale můj táta mě tam vždy vytáhne. Je možné si koupit také taxíka, ale my to neděláme. Složený vozík poté dají do prostoru s kufry. Nastupuji vždy zepředu a táta mě dá na první sedadlo, které tam je.

Když jsme dorazili na hotel (my jsme si letos vybrali hotel Amarina Abu Soma Resort), dali nám náramky, aby poznali, že jsme hosté hotelu, také jsme se hned mohli jít ubytovat a pak jsme vyrazili na snídani.

Každý den jsme měli tu samou rutinu, a to: ráno snídaně, bazén, oběd, bazén/moře, večeře, spát. Je škoda, že ani do bazénu, ani do moře není zvedák nebo něco takového. Já jsem se tam dostávala, tak že mě tam táta donesl.

Jak jsem už psala, ve stejném hotelu jsme byli už minulý rok a moc nám tu líbilo. Bazén je tu velký, příjemně chladí a hlavně je tu v bazénu bar, kam si můžete sednout, když jste unavení z plavání, a vypít, kolik chcete (tedy pokud máte all inclusive).

Na snídaně, obědy a večeře jsme tu měli švédské stoly s opravdu dobrými jídly. Také u moře bylo takové místo, kde dělali pizzy, hamburgery, hranolky, atd., takže když jsme měli hlad, mohli jsme se tam najíst (my jsme hlad nikdy neměli, ale dávali jsme si to tam i tak 🙂 ).

Pokoje tu mají speciální pro vozíčkáře. Speciální jsou v tom, že jsou o hodně prostornější a mají bezbariérový vstup do sprchového koutu. Také je tu super, že vše, jako například restaurace, je zpřístupněné pro lidi na vozíku (když jsou někde schody, je tam vždy nájezd).

I když jsem tu byla podruhé, moc se mi tu líbilo, takže velmi doporučuji.

Co na to doprovod? Hotel je celý bezbariérový. Do bazénu se dá jít ale jen po schodech a k moři sice vede dřevěný chodník, ale jen z části. Asi pět metrů se musí jít pískem, který není udusaný, vozíkem se tak k moři nedostanete. Vstup do moře je hodně pozvolný a moře klidné. Žádné pomůcky na vstup do bazénu a i do moře zde nebyly. Pokoj je velký, bezbariérový, velká bezbariérová koupelna se sedátkem ve sprše a s madly u WC. Jídelna prostorná, s vozíkem se krásně projíždí, i když je tu hodně lidí. Zaměstnanci jsou pozorní, rádi s čímkoliv pomůžou.

Co si budu pamatovat?  Že jsem si každý den dávala hrozně chemickou, ale dobrou zmrzlinu. A taky, jak tam jeden den bylo tak hrozné vedro, že už ani ten bazén neochladil.


Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*