Londýn: den 1.

Do Londýna jsme doletěli někdy po poledni, takže než jsme se dostali na hotel a ubytovali se a vyrazili do centra, byly tři hodiny.

Naší první zastávkou byl London Eye. Bylo to pořádné překvapení, protože jsme šli mezi vysokými úzkými budovami, zatočili jsme a roh a najednou tam bylo kolo. Svítilo růžově, a protože se právě začalo smrákat, vypadalo to fakt hezky.

Naštěstí tam nebylo moc lidí, takže jsme se rychle dostali do kapsle. První, co jsem viděla, byla Hodinová věž (tam, kde je Big Ben) a parlament. Celý Londýn byl úžasně nasvícený.

Pak jsme jeli podél řeky k parlamentu. Chtěli jsme pokračovat autobusem, jenže nahoru na silnici vedly jen schody a my se museli zase vrátit k Oku, odtud k nádraží Waterloo, kde jsem sedli na jiný autobus.

Ten nás dovezl k Soho. To je taková čtvrť plná barů a lidí. Když jsme jí prošli, dostali jsme se do China Town, kde visely žlutočervené lampiony a bylo tam spousta čínských restaurací. V jedné jsme si dali večeři a bylo to fakt dobré.

Co na to doprovod? Okolí London Eye je bezproblémové. Promenádu kolem řeky tvoří velké hladké bloky, takže je tu radost jezdit. Přístup ke kapsli je bezbariérový, při nástupu vozíčkáře kolo zastaví a připraví se nájezdní rampa. Soho už je jiné kafe 🙂 Proplétat se po úzkých, křivých a děravých chodnících přeplných lidmi před bary chce trošku zručnosti, síly a asertivity, ale zvládli jsme t,o a kdykoli jsme kohokoli požádali, aby nám udělal místo, všichni ochotně uhýbali.

Co si budu pamatovat? Jak se před námi zničeho nic objevilo London Eye, osvětlený Londýn a hlavně Clock Tower, lampiony na ulici v China Town.

Datum: 17. listopadu 2022

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*