Musée Lalique

Kousek od toho, kde jsme bydleli, byla sklárna a nedaleko od ní bylo muzeum skla firmy Lalique. Dostali jsme se tam po cestě, která se jmenovala Route les Arts du Feu, tedy něco jako Cesta umění ohně.

V muzeum byl popsán vznik sklárny až do dnešní doby. V několika místnostech byly vystaveny staré šperky i z konce 19. století a později, jak se měnila móda, spolu se šperky do dnešní doby. Také tu byly různé vázy, lustry, nádobky na voňavky, skleničky, ale i talíře. Dozvěděla jsem se tady také, že tato sklárna vyráběla i skla do oken kostelů.

Ke každé expozici byly připraveny online kvízy, kde bylo například za úkol přiřadit jednotlivé šperky k různým částem oděvu a nebo jsme měli poznat, k čemu jaké nádobí slouží.

V jedné části expozice bylo video, ve kterém jsme se dozvěděli, jak se dělají formy na vyrábění skla a jak se vyrábí sklo samotné.

Mně se osobně nejvíce líbil šperk s vlaštovkami a obrovský lustr u pokladny.

Co na to doprovod? Z parkoviště se dvěma místy pro vozíčkáře je připravený bezbariérový vstup a celá expozice je pro vozíčkáře naprosto bez problémů. Stejně tak i vstup do vedlejší kavárny. Lze využít i toalety.

Co si budu pamatovat? Jak mě zaujal vývoj šperků, skleněných nádob a hlavně nádob na voňavky v průběhu století.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*