Vídeň: 2. den

Náš druhý a zároveň poslední den ve Vídni jsme začali zámkem Belveder. My jsme se nenavštívili vnitřek zámku, ale jeho zahradu, která byla moc hezká.

Když jsme si prohlédli zahrady Belvederu, vydali jsme se do zábavního parku Prater.

Jako první atrakci jsme navštívili Muzeum voskových figurín Madame Tussauds. V muzeu jsou figuríny slavných sportovců, herců, politiků, atd..  Hned u vstupu je vystavena figurína Johnnyho Deppa.

 Dále jsme zavítali na takzvané Vídeňské obří kolo. Kabinka na kole je velká, takže se tam dá krásně vjet vozíkem. Z kabinky je opravdu nádherný výhled nejen na celý park, ale i velký kus Vídně.

Co na to doprovod? Cesty zahradou u Belvederu jsou rovné, pevné, jen stejně jako u většiny dalších zámků jsou posypané kamínky.

Do botanické zahrady jsme jít nemohli, protože u vstupu bylo několik velikých schodů.
Cesta od zámku k muzeu Unteres Belvedere je mírně dolů, ale v polovině nás překvapil opravdu veliký a prudký spád, který měl i schody i rovnou plochu, po které by se dalo sjet, ale bylo to opravdu velice prudké.

V Prateru byly rovné, bezproblémové cesty, stejně tak záchody.
Muzeum voskových figurín Madame Tussauds mělo tři patra s výtahem, který nás vždy vyvezl tam, kam jsme potřebovali.
Na vstup na Vídeňské obří kolo byla plošina a kapsle byla velká.

Co si budu pamatovat? Když jsme vycházeli z belvederských zahrad, bylo tam několik schodů a u nich hrozně prudká plošina, takže si budu pamatovat, jak jsem byla hrozně vystresovaná, když jsem po ní jela dolů.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*