Zámek Buchlovice

Náš poslední den týdne v Uherském Hradišti jsme zakončily výletem na zámek Buchlovice.Patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům v České republice. Při prohlídce mě hodně překvapilo a vyděsilo zjištění, že některého majitele zámku pohřbili zaživa.


Tehdejší majitel zámku Jan Dětřich z Petřvaldu postavil zámek pro svou manželku Eleonoru, původem z Itálie, pro niž byl hrad příliš chladný. Rod Petřvaldů vystřídali roku 1800 Berchtoldové, kteří zde žili až do roku 1945, kdy zámek dostal stát. V roce 1805 umístil Leopold I. Berchtold v části zámku vojenskou nemocnici, ale nemocnice dělala velké dluhy, proto ještě za Leopolda byl zámek vrácen svému účelu.

Když nám skončila prohlídka prvního poschodí, vydaly jsme se do zahrady. Tato zahrada  je obrovská a je v ní hrozně moc druhů stromů, které mají různé zvláštní tvary.

Když jsme si prošly zahradu, narazily jsme na zámeckou čokoládovnu, kde měli horké čokolády, zmrzlinové poháry a výborně pralinky. Já a babička jsme si tam daly pohár zmrzliny, který se jmenoval Procházka zahradou a byl moc moc dobrý. Taky jsem si zde dala tři druhy pralinek, a to karamelovou, mandarinkovou a višňovou, a musím říct, že opravdu stojí za to si pro ně jít.

Tento zámek mi připadá opravdu hezký i jeho zahrada je nádherná a ta čokoládovna tomu ještě dodává takovou jiskru. Takže za mě opravdu dobré místo na výlet.

Co na to doprovod? Buchlovice jsou pro vozíčkáře naprosto bezproblémové. U vchodu nám otevřeli postranní bránu, protože vchod je malý, zahrada je zcela bezbariérová a v zámku jsou drobounké schůdky, které jsme bez problémů přejeli. Navíc nám vždy velmi ochotně nabízeli pomoc. Přístupná je i čokoládovna.

Co si budu pamatovat? Jak jsme se cestou z čokoládovny v té obrovské zahradě ztratily.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*